קנית דירה

מה חשוב לדעת על קנית דירה? מהי הדרך הטובה לקנות בית? מה צריך להיות בחוזה מול המוכר?
קנית דירה היא אחת הקניות המרגשות והמשמעותיות בחיי כל אחד ואחת. לרוב, המעבר לדירה החדשה נעשה מתוך ראיה ארוכת טווח וכוונה להתגורר במקום לאורך שנים רבות ולכן התהליך לוקח זמן וחייב להתבצע בדרך הטובה ביותר עבורך.
חשוב לדעת על קנית דירה
לאחר שבחנת דירות שונות באזורים שונים בארץ ובעיר המיועדת ולאחר שמצאת את האחת שעונה על כל ציפיותייך, חשוב לדעת מה עלייך לעשות בתהליך הקנייה.
בשלב הראשון עלייך לדעת כי לא מומלץ לבצע זיכרון דברים. פעולה זו הייתה נהוגה בעבר, אך היום היא לא מקובלת וזאת כיוון שמדובר במסמך משפטי מחייב שיכול לפגוע בחוזה הקנייה שלך.
בשלב השני עלייך להגיע להסכמות בעל פה. בין אם מדובר בתהליך של קנית בית או קנית מקרקעין, חשוב לסכם את הפרטים ולאחר מכן לפנות לגורם מוסמך אשר יכין את החוזה ויכניס את כל מה שנאמר בעל פה ועוד פרטים משפטיים חשובים.
פניה אל עורך הדין
קנית דירה היא תהליך ובמיוחד אם מדובר בקניה מקבלן. השוק בישראל מאופיין בדרך כלל בקנית נכס אשר הכניסה אליו היא לא מידית. לכן, עלייך להקפיד לשים לך כי אין הערות אזהרה על הבית ולעגן את הזכויות שלך על הנכס.
אין צורך להיבהל ועו"ד המתמחה בתחום הנדל"ן יוכל ללוות אותך צעד אחר צעד ולבצע את כל הפעולות הנדרשות כך שתובטח לך קניה בטוחה של הנכס או הקרקע.
צריך ולא צריך – מה נכנס אל חוזה הקניה?
חלק בלתי נפרד מתהליך קנית דירה הוא הכנת החוזה והוא יתבצע על ידי עו"ד. בחוזה יהיה כתוב כל מה שסוכם בין שני הצדדים, יהיה מצוין תאריך המסירה של הנכס והמפרט שלו. כל פרט יכול להיות חשוב ולכן עלייך לבחור בעו"ד מנוסה.
גם אם נראה שישנם דברים שאינם חשובים, כמו מפרט הדירה ושעלולים להפיל ולפגוע בעסקה, עלייך לשאול האם כך הדבר. החוזה צריך להיות מפורט ולהתייחס גם למצבים בהם אחד מהצדדים לא יוכל לעמוד בחלקו. עלייך לזכור כי התפקיד של החוזה הוא להגן עלייך ולהציג את המחויבות שלך לצד השני.
הדרך הטובה ביותר לקניית נכסי מקרקעין
קנית נכס צריכה להתבצע בדרך הטובה ביותר עבורך. עלייך לבחון לא רק היכן הכי משתלם לקנות נכס – אלא גם ממי וכיצד לפנות אל המוכר. חברה מקצועית תלווה אותך צעד אחר צעד, תמצא עבורך את הנכס המתאים לך ותבצע את ההתקשרות בינך לבין המוכר על הצד הטוב ביותר.
לקנית דירה המתאימה לצרכייך, זה הזמן להשאיר את פרטייך באתר ולתת לחברת תיווך בתים להעמיד את הניסיון הרב והידע לרשותך. אנו נעמיד לרשותך את מיטב בעלי המקצוע ונשיג את המחיר האטרקטיבי ביותר עבור הנכס הרלוונטי עבורך.

נגישות