השקעה בנדל"ן בישראל

מה ההבדל בין ענף הנדל"ן בישראל לבין מדינות אחרות בעולם? באיזה סוגי השקעות כדאי להתמקד? איך בוחרים השקעה בנדל"ן?
ענף הנדל"ן מתאפיין בביקוש נמוך לעומת היצע גבוה. המשמעות היא מחירים גבוהים של נכסי נדל"ן מכל הסוגים, כמו גם ציפייה להמשך של המגמה בשנים הקרובות. מאמצים של הממשלה, משרד האוצר וגופים רגולטוריים להוריד את מחירי הדירות עדיין לא נושאים פרי ומי שידו משגת יכול להשקיע בנדל"ן כדי להפיק רווחים גבוהים.
המאפיינים של נכסי נדל"ן בישראל
מחירי הדירות הגבוהים בישראל הם תוצאה של מספר תהליכים. ראשית, ישראל היא מדינה קטנה ולכן עוד לא הסתיימו תהליכי הפיתוח של הקרקעות. כל עוד היצע הקרקעות נשאר נמוך ואין שטחים שעליהם ניתן להקים בנייני מגורים, דירות או בתים פרטיים, המחירים של נכסי נדל"ן צפויים להישאר קרובים. כמו כן, חלק גדול מהקרקעות הוא בבעלות מנהל מקרקעי ישראל והחלוקה מתבצעת באופן לא אחיד ולא שוויוני.
ריבית נמוכה ומיסים גבוהים
מלבד האמור לעיל, האטרקטיביות של השקעה בנדל"ן נשארת גבוהה פשוט כי הריבית על חסכונות בבנקים נמוכה. משקיעים שמחפשים מה לעשות עם סכומי כסף פנויים מוצאים את עצמם בענף הנדל"ן היות והוא מבטיח תשואה שאי אפשר להשיג באפיקים אחרים. במקביל, המדינה עצמה מרוויחה מיסים גבוהים מאוד על השבחת נכסים, רכישת נכסי מקרקעין, החלפת בעלויות ועוד. המשמעות היא שהמחירים עולים בגלל אינטרס משותף של גופים שונים, ולא רק בגלל הפער בין הביקוש וההיצע.
סוגי השקעות נדל"ן
משקיע שמעוניין להצטרף לענף הנדל"ן צריך להכיר את האפשרויות שעומדות בפניו. ההבדל העיקרי הוא בין נכסים שנרכשים במחירים נמוכים ולאחר מכן נמכרים במחירים גבוהים יותר, לבין נכס מניב שמספק הכנסה חודשית כספית. תחת נכס מניב אפשר לבחור בין נדל"ן למגורים, נכסים מסחריים כמו חנויות ומשרדים ושטחי מסחר.
טיפים לבחירת השקעה בנדל"ן
הכי חשוב לבחור השקעה בנדל"ן לפי רמת הסיכון הרצויה. משקיע סולידי יעדיף לרכוש נכס מניב שיעניק לו ביטחון לטווח הקצר והארוך, בעוד משקיע הרפתקן ינסה להפיק תועלת מרבית באופן מידי. בחירת סוג הנכס וסוג ההשקעה לפי אופי המשקיע יגדילו את סיכויי ההצלחה ויקטינו את רמת הסיכון.
הבית שלך להשקעה בנדל"ן
במשרד התיווך בתים מעמידים לרשותך אופציות מגוונות של השקעה בנדל"ן. אנחנו יכולים להיות הבית לנכס הבא שלך, להסביר לך על היתרונות של סוגי נכסים ולעמוד לרשותך גם בשלבים הבירוקרטיים של עריכת הסכמים וחתימה על חוזים. מטרתנו היא לרכז עבורך את השירותים במקום אחד ולסייע לך להפיק מקסימום תשואה מענף דינאמי, מאתגר ורווחי.
המומחים של משרד התיווך בתים ישמחו לספק לכם מידע מעודכן על סוגים שונים של נכסי נדל"ן ברחבי הארץ. כל שעליך לעשות כעת הוא להשאיר פרטים באתר ולהצטרף לרשימת הלקוחות שכבר ביצעו השקעה בנדל"ן!

נגישות